Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PACZKÓW-„ZIEMIA OBIECANA” DLA ROWERZYSTÓW.

Utworzono dnia 12.04.2021
Czcionka:

To stwierdzenie ma nie tylko przysłowiowy charakter, bo Paczków w rozumieniu również jego okolic jest jednym z takich miejsc na ziemi w których można w sposób prosty i nieograniczony realizować swoje marzenia i pasje, w tym przypadku jest to jazda na rowerze. To takie miejsce, z którego wyruszając w dowolnym kierunku, w kilka chwil miłośnik kolarstwa znajduje atrakcyjną dla siebie trasę, fascynujące widoki ale przede wszystkim spokój i wyciszenie. Fenomenem jest to, że właściwie dla każdego miłośnika kolarstwa w pobliżu Paczkowa znajdą się warunki do przejażdżki z rodziną i znajomymi, do wytrawnej jazdy szosowej i górskiej a nawet treningu kolarskiego. Każdy kierunek w jakim się udamy gwarantuje pełną satysfakcję z naszej aktywności i to nie tylko w kontekście wysiłku fizycznego. Tą samą trasę można pokonywać na kilka sposobów w różnych porach roku, w dwóch kierunkach i zawsze znajdzie się w niej coś nowego, innego. Nikt nie będzie się nudził pokonując łatwe i widowiskowe trasy po naszej gminie lub wokół naszych jezior, przecinając pagórkowate tereny w stronę Otmuchowa, Ziębic i Ząbkowic a tym bardziej rozkoszując się górską jazdą po zboczach gór Złotych. Prawdziwym bogactwem naszej okolicy są tereny i trasy po czeskiej stronie granicy i bezpośredni do nich dostęp. Dla bardziej zapalonych wystarczy spakować rower na samochód i w czasie nie dłuzszym niż godzina znaleźć się w zupełnie nieznanym i niesamowicie atrakcyjnym terenie. Ogólnorozumiane walory turystyczne okolic Paczkowa były już wielokrotnie akcentowane i opisywane w różnych publikacjach i nie chciałbym tego powielać. Mimo to długo by można było jeszcze pisać o tym i udowadniać prawdziwość naszej głównej tezy ale myślę że stanie się to samoistnie w miarę jak rozwijać się będzie zabawa do jakiej Państwa serdecznie zapraszam.

Zapraszam Państwa do wspólnego tworzenia swoistego przewodnika po trasach rowerowych okolic Paczkowa i nie tylko, do dzielenia się przeżyciami i opisami tras, wycieczek i osiągnięć kolarskich jakie Państwo przeżyli i dokonali. Właśnie państwa opisy i przeżycia a także przemyślenia, zdjęcia, mapki i inne załączniki pokażą prawdziwą bo opartą na konkretach wartość i atrakcyjność kolarską naszych terenów albo innych miejsc wartych odwiedzenia. Właśnie tu na naszej stronie za moją i Państwa sprawą znajdą się informacje, felietony, opisy i fotorelacje dzięki którym podzielimy się naszą pasją i zachęcimy innych do aktywności ruchowej i turystyki rowerowej. Nie ma znaczenia czy ktoś jeździ na rowerze szosowym, treckingowym czy górskim. Czy używa do napędu własnych mięśni czy też wspomaga się napędem elektrychnym. Wszyscy uwielbiamy nasze rowery i jazdę na nich i własnie dowody tej sympatii chcelibyśmy tu zobaczyć.

Zapraszam więc do odwiedzania zakładki: Paczków-„Ziemia Obiecana” dla rowerzystów, śledzenia i korzystania z informacji a także nadsyłania na adres meilowy: gcsir@paczkow.pl własnych opracowań i informacji, które będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać. Opracowania takie mogą zawierać nie tylko teksty z własnymi przemyśleniami i opiniami ale również zdjęcia, mapki oraz opisy tras. W ten sposób będziecie Państwo mieli okazję pochwalić się na forum swoją pasją, dokonaniami i rekordami a nawet odczuciami czy przemyśleniami a jednocześnie stworzymy bardzo praktyczne źródło informacji dla innych. Nie zależy nam na fachowości i dokładności topograficznej informacji a bardziej na praktycznej i własnej odsłonie tego co napotkacie państwo na swoich trasach i podczas waszych wycieczek. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy. W razie pytań proszę o kontakt na adres meilowy jak również pod tel. 663 997 929. Radosław Napieracz – Dyrektor GCSiR w Paczkowie.

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny